DA PA denetleyicisi

DA PA denetleyicisi

DA PA Denetleyicisi

DA PA Checker, herhangi bir alanın SEO ölçümlerini, Moz ölçümlerini, Majestic, Age, Alexa ve geri bağlantılarını tek bir tıklamayla kontrol etmek için ücretsiz bir SmartWEB aracıdır.

Bir web sitesinin DA ve PA'sı nedir ?

SEO'da DA terimi, Etki Alanı Yetkilisi anlamına gelir ve PA, Sayfa Yetkilisi anlamına gelir. Bunlar, herhangi bir web sitesinin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur. Bir web sitesinin DA ve PA'sı ne kadar fazlaysa  , arama motorlarının gözünde o kadar güvenilirdir.

Bir web sitesinde DA ve PA ne kadar önemlidir?

DA ve PA, web sitenizin farklı arama motorlarının gözündeki otoritesini ve güvenilirliğini ifade eder. Bu nedenle DA ve PA, SEO için değerlidir ve Arama Motoru Sonuç Sayfalarında (SERP'ler) daha üst sıralarda yer almaya yardımcı olur.

  • Arama motorları her zaman DA ve PA'nın devreye girdiği kaliteyi, değeri ve ilgili içeriği/sonuçları sıralar.
  • Yüksek DA ve PA'ya sahip siteler, düşük DA ve PA sitelerine kıyasla SERP'lerde iyi sıralanır.
  • Yüksek DA ve PA ile arama görünürlüğünüz artar, böylece hedef kitlenize ulaşabilir ve artan trafiğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir Etki Alanının ve web sitesinin DA ve PA konseptini kim başlattı?

Aslında arama motorlarına ait bir kavramdır. Kamuya açıklanmamıştır. Tüm arama motorları, alan adınıza ve web sitenize kaliteli içeriği ve güncelleme sıklığı temelinde sıralama vermiştir. Web siteniz ne kadar eskiyse, arama motorlarının gözünde o kadar güvenilirdir.

MOZ  DA & PA,  bir web sitesinin DA ve PA'sını kamuya açıklamıştır. Tam değil ama çoğunlukla benzer.

Bir web sitesinin DA ve PA'sı nasıl artırılır ve bu ne kadar sürer?

Alan yetkilisi ve Sayfa Yetkilisi, alan adınızın (alt alan adları dahil) ve tüm sayfalarının güven ve kalitesinin ölçümleridir. Web sitenizin tüm sayfaları aynı DA'ya ancak farklı PA'ya sahiptir. Bunun nedeni, web sitenizin sayfalarının SERP'lerin gözünde farklı değerlere sahip olmasıdır.

Da ve PA'nızı bir gecede inşa edip geliştiremezsiniz. Çok çalışmaktan ve içeriğinizi yeni nesiller için daha faydalı ve taze olacak şekilde sürekli güncellemekten geliyor.

Alan otoritesi, tıpkı güven gibi, doğru şeyi yaptığınız ve kurallara uyduğunuz sürece zamanla büyümeye devam eder. Tıpkı toplumun kurallarını çiğnediğinizde güvenin uçup gitmesi gibi, yalnızca küçük bir hata ve etki alanı otoriteniz ortadan kaybolabilir.

Domain otoritesinin edinilmesi çok uzun zaman alır ve domain otoritenizi yüksek seviyelerde tutmanız oldukça zordur. Etki alanı otoritenizi oluşturduktan sonra, onları büyütmek ve daha iyi içerik geliştirmek, hiç bu kadar kolaylaşmamış, devam eden bir görevdir.

Bununla birlikte, web sitenizdeki, blogunuzdaki ve ilişkili alan adınızdaki sayfaların sayısı zamanla arttıkça bakımı daha zor hale gelir. Bu nedenle, bunun yüksek seviyelerde tutulması zor bir ölçüm olduğu konusunda uyarılmalıdır. Etki Alanı Yetkilisi puanları, sıfırdan bire gitmeyi kolaylaştıran ve ölçekte yukarı çıktıkça iyileştirmeyi zorlaştıran üstel bir eğri modelini takip eder.

DA ve PA'nızı oluşturmak için yararlı olan, bahsedilmesi gereken birkaç şey var.

1. İçerik Kraldır

İçerik her zaman kraldır. Yüksek kaliteli sayfa içeriğiyle ve tek tek sayfaların bağlamının etki alanınızın bağlamına bağlanmasının sağlanmasıyla PA'nız kademeli olarak artacaktır. Bu nedenle, her zaman içeriğinize odaklanmalısınız. Basit bir dille, okunması ve anlaşılması kolay olmalıdır.

2. Uygun Navigasyon

İyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan, takibi kolay ve kullanımı kolay gezinme araçlarına sahip, İYİ YÖNETİLEN bir site yapısına sahip olmalısınız. Web sitenizde konu bulmak için çok karmaşık olmamalıdır. 

  • İçeriğinizi doğru bir şekilde kategorize etmelisiniz.
  • Ana sayfadaki tüm ana konuları veya kategorileri sağlamanız daha iyi olur. Bir ziyaretçinin doğrudan ana sayfadan gezinmesi daha kolay olacaktır.

Sitenin gezinme yapısı ve kullanıcı deneyimi de yüksek kalitede olmalıdır ki bunu başarmak ve daha sonra optimum seviyelerde sürdürmek ve çalışmaya devam etmek oldukça zordur. İçerik bağlamı korunmalı ve tüm içerik iyi yönetilmelidir.

3. Dahili Bağlantılar

Web sitesi içindeki sayfaların dahili olarak bağlanması SEO'da hayati bir rol oynar . Etki alanı yetkisi birçok şeye bağlıdır ve gelen bağlantılar, etki alanı yetkisinin ana kaynaklarından biridir. Ne kadar çok gelen bağlantıya sahip olursanız, etki alanı yetkilisi için o kadar iyidir, ancak bu gelen bağlantılar dengeli olmalı, farklı web sitelerinden, bloglardan veya diğer çevrimiçi varlıklardan oluşan geniş bir tabandan gelmeli ve yalnızca çıplak sayfalara değil, alanınızdaki farklı sayfalara işaret etmelidir. etki alanı veya sitenizin sayfalarının yalnızca küçük bir yüzdesi.

Kırık bağlantıların hem giden hem de gelen olarak ele alınması gerekir. Web sayfalarınızdaki kırık linkleri periyodik olarak kontrol etmelisiniz. Web sayfaları garip nedenlerle haber verilmeden kaybolduğundan, bu devam eden bir görevdir.

4. Geri bağlantılar

 Backlink  ,  web sitenizi arka uçtan tanıtmaya yardımcı olduğundan, Alanınızın Da ve PA'sını artırmada en önemli faktörlerden biridir. Arama motorlarına web siteniz için yeşil sinyaller sağlar. Yüksek DA ve PA web sitelerinde geri bağlantılar oluşturmalısınız.

Bağlanan alan adlarının sayısı daha fazla ağırlık taşıdığından, gelen bağlantıların gerçek sayısı buradaki birincil ölçü değildir. Yeni bir alandan gelen tek bir bağlantı, özellikle bu bağlantı yüksek kaliteli bir alandan geliyorsa, alan puanınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Çözüm

Etki Alanı Otoritesi için yüksek puan almak zaman alır ve sitenize kimlerin bağlantı verdiği ve tek bir gelen bağlantı alanının hangi farklı sayfaların sayısı gibi, bazıları sizin kontrolünüz dahilinde ve bazıları kontrolünüz olmayan alanlardan gelen birçok değişken üzerinde savunulur. bağlanır. Bu nedenle, web sitenizin DA ve PA'sını oluşturmak için yukarıda tartışılan noktalara odaklanmanızı öneririm.