YouTube Bölge Kısıtlama Denetleyicisi

YouTube Bölge Kısıtlama Denetleyicisi

Dünya haritası

YouTube Bölge Kısıtlaması Denetleyici

YouTube Bölge Kısıtlaması nedir?

Rahatlatıcı bir aktivite olduğu için herkes YouTube videolarını izlemeyi sever. Ancak, ülke kısıtlamaları nedeniyle izlenemeyen videolarla sık sık karşılaşacaksınız. Bu coğrafi kısıtlamalar temel olarak telif hakkı veya lisanslama sorunlarından kaynaklanmaktadır.

Elbette internetin her şeye bir çözümü var. Ancak bu tür kısıtlamalar, arama görevinizi sınırlayacaktır. Videoyu izlemek için proxy sunucularını kullanarak bu sınırlamaları aşabilirsiniz. Ancak ondan önce, söz konusu videonun hangi ülkelerde bulunmadığını belirlemenin kolay bir yolu var. Bu YouTube bölge kısıtlama denetleyicisinin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bu web sitesi, belirli bir videonun hangi ülkelerde mevcut olup olmadığı konusunda size bilgi verir.

YouTube bölge kısıtlaması, içerik oluşturucuların videolarının kullanılabilirliğini belirli ülkelerle sınırlamasına olanak tanıyan bir özelliktir. Bu, bir videonun belirli bir bölgeyle sınırlandırılması durumunda, o bölgedeki kullanıcıların videoyu görüntüleyebileceği, diğer bölgelerdeki kullanıcıların ise videoya erişemeyeceği anlamına gelir.

Bir içerik oluşturucunun videolarında bölge kısıtlamaları kullanmayı seçmesinin birkaç nedeni vardır. Örneğin, içeriklerini yalnızca belirli ülkelerde dağıtma haklarını elde etmiş olabilirler veya belirli içerik türlerinin dağıtımıyla ilgili yerel yasa ve düzenlemelere uymak isteyebilirler.

Bölgenizde kısıtlanmış bir videoyu izlemeye çalışıyorsanız deneyebileceğiniz birkaç şey var:

 • Bir VPN kullanın: Farklı bir bölgedeki bir VPN sunucusuna bağlanarak, YouTube'u o bölgede bulunduğunuzu düşünmesi için kandırabilir ve kendi ülkenizde kısıtlanmış videolara erişmenize olanak tanıyabilirsiniz.

 • Videonun başka bir platformda bulunup bulunmadığını kontrol edin: Bazen içerik oluşturucular, videolarını aynı bölge kısıtlamaları olmaksızın Vimeo veya Dailymotion gibi başka platformlarda kullanılabilir hale getirmeyi seçebilir.

 • Videoyu oluşturan kişiyle iletişime geçin: Bölge kısıtlamaları nedeniyle bir videoya erişemiyorsanız ve bir hata olduğunu düşünüyorsanız, kısıtlamaları kaldırmasını istemek için videoyu oluşturan kişiye ulaşmayı deneyebilirsiniz.</ p>

Not: Bir VPN veya proxy kullanarak bölge kısıtlamalarını aşmak, YouTube'un veya diğer platformların hizmet şartlarını ihlal edebilir ve hesabınızın askıya alınmasına veya feshedilmesine neden olabilir.

YouTube videosu bölgemde neden engellendi?

Video, yayıncı veya YouTube'un kendisi tarafından kısıtlanmış olabilir. Tüm videolar tüm ülkeler için uygun değildir, bu nedenle yayıncılar bazen bu videoları karışıklığa yol açabilecek alanlarda yasaklar.

YouTube engellemesi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle gerçekleşir:

 • Hükümdarı, hükümeti, hükümet yetkililerini, dini veya dini lideri eleştirmekten kaçının;
 • Irkçılığı teşvik eden videolara izin vermeyin;
 • Ulusal yasa ihlalleri, aşağıdakiler dahil:
 • telif hakkı ve fikri mülkiyet yasaları;
 • Nefret söylemi, etik veya ahlaka dayalı yasaların ihlali;
 • Ulusal Güvenlik Mevzuatı.
 • Gençler için uygunsuz olduğu düşünülen videolara erişimi engelleyin;
 • İşletmeler, okullar, devlet kurumları ve diğer özel kurumlar, site bant genişliği sınırlamaları ve dikkat dağıtma olasılığı nedeniyle genellikle YouTube dahil sosyal ağ sitelerini engeller.

Kaynak: </span Wikipedia: YouTube Sansürü

Ayrıca YouTube'da nelerin trend olduğunu  şu anda.

YouTube Bölge Kısıtlama Denetleyicisi nedir?

YouTube Bölge Kısıtlama Denetleyicisi size yardımcı olur bir videonun belirli bir yerde kısıtlanıp kısıtlanmadığını kontrol edin. Bu araç, herhangi bir YouTube videosunun herhangi bir ülkede engellenip engellenmediğini kontrol etmenizi sağlar. Hangi ülkelerde engellendiğini görmek için o YouTube Videosunun URL'sini girip kontrol etmeniz yeterli. Hem normal YouTube bağlantılarını hem de kısaltılmış YouTube bağlantılarını kabul eder.

YouTube bölge kısıtlama denetleyicisi, YouTube'daki belirli bir videonun belirli bir bölgede veya ülkede kısıtlanıp kısıtlanmadığını belirlemenize olanak tanıyan bir araçtır. YouTube, içerik oluşturucuların videolarının hangi ülke veya bölgelerde kullanıma sunulmasını istediklerini belirtmelerine olanak tanır ve belirli bir bölgede kısıtlanan videolar yalnızca o bölgedeki kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.

Bir YouTube videosunun belirli bir bölgede kısıtlanıp kısıtlanmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz:

 1. YouTube'da kontrol etmek istediğiniz videoyu bulun.

 2. Videoyu sağ tıklayın ve "Video URL'sini kopyala"yı seçin.

 3. https://www.sarojmeher.com/ gibi bir YouTube bölge kısıtlama denetleyicisi web sitesine gidin. smartweb/youtube-region-restriction-checker.

 4. Video URL'sini web sitesindeki giriş alanına yapıştırın.

 5. Videonun herhangi bir bölgede kısıtlanıp kısıtlanmadığını görmek için "Kontrol Et" düğmesini tıklayın.

Video belirli bir bölgede kısıtlanmışsa bölge kısıtlama denetleyicisi bunu belirtir ve videoyu o bölgede izleyemezsiniz. Video kısıtlanmamışsa herhangi bir yerden görüntülenebilir.

Not: YouTube bölge kısıtlaması denetleyicilerinin her zaman %100 doğru olmadığını ve kısıtlamaların zaman içinde değişebileceğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle, bir videonun belirli bir bölgede kullanılabilirliğini doğrulamak için doğrudan YouTube'da kontrol etmek her zaman en iyisidir.< /p>

YouTube bölge kısıtlama denetleyicisini nasıl kullanırım?

Bu, ziyaretçilerimizin bir YouTube videosunun farklı ülkelerdeki kısıtlamalarını kontrol etmeleri için ücretsiz bir çevrimiçi araçtır. Herhangi bir video bağlantısı/URL'si girmeniz ve "Kontrol Et" düğmesine tıklamanız yeterlidir. Onay düğmesine tıkladığınızda, videonun ülke kısıtlamalarını vurgulayan bir dünya haritası oluşturmak birkaç saniye sürecektir. Bu videonun bulunmadığı bölgeler veya ülkeler haritada kırmızı ile işaretlenmiştir. Bu ülkelerin tam adlarını görmek için farenizi haritanın üzerine getirin. Bu haritanın altında, bu videoyu izlemesine izin verilmeyen tüm ülkelerin ve izin verilen ülkelerin de bir listesi bulunmaktadır.

Bu aracı kullanma yönergeleri:-

 • Herhangi bir YouTube videosunun URL'sini kopyalayın.
 • Ardından arama kutusuna yapıştırın.
 • %100 ücretsiz bir çevrimiçi araçtır.
 • "Kontrol Et" düğmesini tıklayın.

YouTube videosunun o ülkede kısıtlı olup olmadığını görebileceğiniz konumu ve ülkeyi göstermenize yardımcı olacak bir harita görünecektir.

Önemli SSS

Bu araç ne işe yarar?

Bu YouTube Regional Restriction Checker aracı, bir YouTube videosunun belirli bir bölgeyle kısıtlı olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olur.

Kişisel verilerinizi saklıyor muyuz?

Hayır, kişisel bilgilerinizi bu aracı kullanarak saklamıyor veya toplamıyoruz.

Bu araç nasıl çalışır?

İstenen video hakkında istenen bilgileri almak için YouTube Data API v3 kullanıyoruz.