YouTube Kanal Afiş İndiricisi

YouTube Kanal Afiş İndiricisi

YouTube Channel Banner Downloader, herhangi bir YouTube kanalının banner'larını kolayca indirmenize yardımcı olur.

YouTube Banner nedir?

YouTube Kanalı banner'ı, YouTube kanalı sayfasının üst kısmında yer alan büyük bir banner görselidir. Kanal ana sayfanıza bir ziyaretçi geldiğinde izleyicilerin dikkatini çeker. Ayrıca izleyicilere kanalınız ve banner markanıza dayalı olarak kanalınızın video içeriğinden ne bekleyecekleri hakkında fikir verir. Tıpkı bir kitabın kapağı gibidir. Banner, ziyaretçilerin kanalınıza göz atma, daha fazla içerik izleme veya abone olma kararlarında belirleyici bir faktör olabilir.

Bir youtube kanalı banner'ı için en iyi boyut nedir?

Sanat eseri veya kanal başlığı olarak da bilinen YouTube kanal banner'ınız, markanızı ve içeriğinizi temsil eden bir kapak fotoğrafı gibi görünür. Bir YouTube banner'ı için ideal boyut 2560 x 1440 pikseldir ancak banner boyutlarını en az 2048 x 1152 piksel olarak kullanabilirsiniz. En iyi sonuçlar için 16:9 en boy oranına sahip bir kanal banner resmi oluşturun. YouTube, 6 MB'a kadar dosya boyutlarına sahip JPG, PNG, GIF ve BMP dosya uzantılı resimleri destekler.

Kullanıcılar YouTube videolarını bilgisayarlar, mobil cihazlar ve TV'ler gibi farklı cihazlarda izlediğinden, banner resminiz cihaza bağlı olarak farklı görünür. Ancak nerede görüntülenirse gösterilsin, kanalınızın resmi veya banner'ı için en iyi boyut her zaman 2560 x 1440 pikseldir.

YouTube Banner Boyutları

  • Önerilen maksimum YouTube banner boyutu: 2560 x 1440 piksel (Televizyon için)
  • Minimum banner boyutları: 2048 x 1152 piksel (16:9 en boy oranıyla) - (Masaüstü için)
  • Metin ve logolar için minimum resim güvenli alanı: 1546 x 423 piksel (Tüm Cihazlar için)

YouTube Kanal Şeridi Formatı & Dosya Boyutu

  • Kabul edilen dosya biçimleri: JPG, PNG, BMP, GIF (animasyonlu olmamalıdır)
  • Dosya boyutu: en fazla 6MB

YouTube Afişleri Neden Önemli?

YouTube kanal afişi, bu kanalı oluşturmanın yanı sıra genellikle idealleriniz ve vizyonlarınızla ilgilenir. Bu nedenle, sıradan izleyicileri değerli abonelere dönüştürmek için önemli bir rol oynar. Bu nedenle, markanızı profesyonelce temsil eden kanal banner'ınıza profesyonel bir görünüm vermelisiniz.