YouTube Kanal Kimliği

YouTube Kanal Kimliği

YouTube Kanal Kimliği Finder

YouTube kanal kimliği nedir?

YouTube kanal kimliği, bir YouTube kanalı için benzersiz tanımlayıcıdır. Bu tanımlayıcı, uygulamalar veya sosyal hizmetler tarafından bilgileri veya YouTube akışlarını görüntülemek için kullanılabilir.

YouTube kanal kimliği, her YouTube kanalına atanan benzersiz bir tanımlayıcıdır. Bir kanalı diğerinden belirlemek ve ayırt etmek için kullanılır ve YouTube'un kanalınızın performansını ve istatistiklerini izlemesine yardımcı olur. YouTube kanal kimliği, kanallar için özel URL'lerin oluşturulması, API çağrıları ve diğer üçüncü taraf araçlar dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kullanılır.

YouTube kanal kimliğinizi bulmak için kanalınızın sayfasına gidin ve web tarayıcınızın adres çubuğundaki URL'ye bakın. Kanal kimliğiniz, "kanal/"dan sonra gelen harf ve rakam dizisidir. Örneğin, "https://www.youtube.com/channel/UC-Lj-__h-t-N1lKjTYdNxXg" URL'sinde kanal kimliği "UC-Lj-__h-t-N1lKjTYdNxXg" şeklindedir.

Kanal kimliğinizin, kanalınızın URL'sinde "youtube.com"dan önce görünen kanal kullanıcı adınızdan farklı olduğunu unutmamak önemlidir. Kanal kullanıcı adı değiştirilebilir ancak kanal kimliği aynı kalır ve düzenlenemez.

YouTube Kanal Kimliği Bulucu nedir?

YouTube Channel ID Finder, YouTube kanal sahibinin kanal kimliğini girerek almak için ücretsiz bir çevrimiçi araçtır. bir YouTube kullanıcısının YouTube kanal URL'si, video URL'si veya kanal adı.

YouTube kanal kimliği bulucu, aşağıdaki kanal bilgilerini ve istatistikleri görüntüler:

 • Kanal Kimliği
 • Kanal sahibi
 • Zincirin başlangıç tarihi
 • Kanal açıklaması
 • Abone sayısı *
 • Toplam görüntüleme*
 • Toplam video sayısı *

* Araç doğru kanal istatistiklerini göstermeyebilir. Bu, tam bir eşleşme yerine bir dizi aramamız gerektiğinde olur. Lütfen o kullanıcının doğru kullanıcı adını, kanal URL'sini veya herhangi bir video URL'sini kullandığınızdan emin olun. YouTube istatistiklerini etkinleştirdiğinizden emin olmanın en iyi yolu, kanaldaki en son videonun video URL'sini girmektir.

Bu YouTube Kanal Kimliği Bulucu nasıl kullanılır?

Kullanımı çok basit. Sonucu görmek için yalnızca verilen kutuya herhangi bir YouTube Kanalı URL'si girmeniz ve "Şimdi Bul" düğmesine basmanız yeterlidir.

YouTube kanalı Kullanıcı Adı nasıl değiştirilir?

Kanalınızın URL'sinde "youtube.com"dan önce görünen kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.

YouTube kanalı kullanıcı adınızı şu şekilde değiştirebilirsiniz:

 1. youtube.com'a gidin ve Google hesabınızda oturum açın.

 2. Sağ üst köşedeki profil resminizi tıklayın ve "YouTube Studio"yu seçin.

 3. Soldaki menüde "Ayarlar"ı tıklayın.

 4. "Temel bilgiler" bölümünün altında, mevcut kullanıcı adınızın yanındaki kurşun kalem simgesini tıklayın.

 5. İstediğiniz kullanıcı adını girin ve "Kaydet"i tıklayın.

Kullanıcı adınızın en az 4 karakter uzunluğunda olması gerektiğini, yalnızca harf, sayı ve belirli simgeler içerebileceğini ve benzersiz olması gerektiğini unutmayın. Kullanıcı adınızı yılda yalnızca üç kez değiştirebilirsiniz.

Kullanıcı adınızı değiştirmenin kanalınızın URL'sini de değiştireceğini unutmayın; bu nedenle, değişiklikten etkilenebilecek kanalınıza yönelik tüm bağlantıları veya referansları güncellemeniz önemlidir.